lifterLMS چیست؟ چگونه با lifterLMS دوره‌های آنلاین برگزار کنیم؟

LifterLMS چیست؟

lifterLMS یک پلاگین وردپرس است که با آن می‌توان دوره‌های آنلاین برگزار کنید. در سایتتان عضویت پولی راه‌اندازی کنید.

این پلاگین بدون شک در حال حاضر بهترین پلاگین LMS وردپرس است و به شما امکانات زیاد آموزشی و بازاریابی می‌دهد.

اگر مدرس هستید یا سایت آموزشی دارید در ادامه این مقاله با من همراه باشید تا با این امکانات بیشتر شوید.

LMS چیست؟

LMS مخفف Learning Management System یعنی سیستم مدیریت یادگیری.

امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید دوره‌های آموزشی خود را مدیریت کنید. این ویژگی‌ها کمک می‌کند تا شما تعامل بیشتری با مخاطبان خود داشته باشید و این تعامل باعث افزایش اعتماد مخاطبان به شما خواهد شد. همچنین می‌توانید آموزش‌هایی متمایز ارائه دهید.

این تمایز کلید موفقیت شما در رقابت با سایر رقبای شما خواهد بود. یعنی آموزش‌هایی ارائه می‌دهید که شمارا به‌عنوان مدرس از دیگران متمایز می‌کند و مخاطبان شما می‌توانند سریع‌تر و بهتر نتیجه بگیرند.

چرا LifterLMS؟

من با توجه به علاقه‌ای که به وردپرس دارم پلاگین‌های مختلف وردپرس را بررسی می‌کنم و چون درزمینهٔ آموزش فعالیت دارم پلاگین‌های LMS وردپرس زیادی را بررسی کرده‌ام (و می‌کنم)

 

lifterLMS سه ویژگی دارد که آن را از سایر پلاگین‌های LMS متمایز می‌کند:

 1. سایت شمارا کند نمی‌کند. بسیار سریع است و می‌تواند تجربه کاربری لذت‌بخشی را به مخاطبان شما ارائه کند.
 2. امکانات آموزشی بسیار جذابی دارد که می‌تواند کمک کند شما محتوای بهتری ارائه کنید و مخاطبان شما سریع‌تر نتیجه دلخواهشان را از آموزش‌های شما بگیرند.
 3. امکانات بازاریابی زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید دوره‌های آموزشی خود را به فروش برسانید.

امکانات آموزشی LifterLMS  هستند؟

 1. شما می‌توانید دوره‌های آموزشی در سایت خود ایجاد کنید. این کار را می‌توانید بسیار سریع انجام دهید.( البته سریع و با امکاناتی فوق‌العاده)

در ویدیو زیر به شما نشان می‌دهم که چگونه در کمتر از  7 دقیقه یک دوره آموزشی در سایت خود ایجاد کنید.

 

 1. می‌توانید در درس‌های یک دوره تقریباً هر محتوایی قرار دهید. محتوای ویدیویی، متن، تصاویر، صوت و حتی فایل‌های مانند پاورپوینت و پی‌دی‌اف
 2. می‌توانید درس‌های یک دوره را زمان‌بندی کنید، مثلاً یک درس امروز باز شود، یک درس فردا یا سه روز یا یک هفته دیگر؛ حتی می‌توانید یک درس را در یک تاریخ معین بازکنید مثلاً 25 اردیبهشت 1399
 3. می‌توانید درسی را به‌عنوان پیش‌نیاز درس دیگر قرار دهید و حتی دوره‌ای را به‌عنوان پیش‌نیاز برای دوره دیگر قرار دهید (با این کار کاربر تا زمانی که دوره پیش‌نیاز را تکمیل نکند نمی‌تواند در دوره بعدی شرکت کند)
 4. می‌توانید درسی را به‌عنوان رایگان قرار دهید تا کاربر بتواند حتی بدون عضویت در سایت آن درس را مشاهده کند. تین گزینه برای تصمیم‌گیری مخاطبان گزینه مفیدی است، چون با نحوه آموزش و کیفیت مطالب شما آشنا خواهند شد.
 5. می‌توانید برای درس‌های یک دوره آزمون‌هایی قرار دهید. آزمون‌های بسیار متنوعی با امکانات جذاب در اختیار شما قرار دارد که می‌توانید با استفاده از این بخش میزان یادگیری مخاطبان را بسنجید.
 6. می‌توانید برای یک دوره یک یا چندین گواهی‌نامه صادر کنید. قالب گواهی‌نامه‌ها را می‌توانید خودتان تعیین کنید و متن ‌آن نیز می‌تواند توسط شما مشخص می‌شود.
 7. می‌توانید برای دوره‌های خود دستورالعمل‌هایی تعیین کنید. این دستورالعمل‌ها شامل مواردی چون 1. چک‌لیست انجام کار‌ها ارسال یک متن به‌عنوان تکلیف  3. ارسال یک فایل است. (این امکان در نسخه پریمیوم است)
 8. می‌توانید گزارش‌های بسیار کاملی از عملکرد شرکت‌کنندگان در دوره‌های خود دریافت کنید (هر فردی در چه دوره یا دوره‌هایی عضو است، چه میزان پیشرفت داشته است، چه آزمون‌هایی را شرکت کرده است و در هر آزمونی چه نمراتی را کسب کرده است. چه دستورالعمل‌هایی را کامل کرده است و چندین گزارش دیگر)
 9. می‌توانید از ابزارهای گیمیفیکیشن استفاده کنید تا کاربران را تشویق کنید در سایت شما فعالیت کنند. (می‌توانید امتیازی تعین کنید مثلاً سکه، هر کاربری در صورت 1. عضویت در سایت، 2. شرکت در دوره‌ای، 3. تکمیل 4. درس‌های یک دوره،‌شرکت در آزمون‌ها، 5. انجام دستورالعمل‌ها، 6. نظر گذاشتن در سایت و سایر فعالیت‌هایی که شما تعیین می‌کنید سکه دریافت می‌کند. از سکه‌هایی (هر عنوانی می‌تواند داشته باشد مثلاً GEM) که به دست می‌آورد مثلاً خریدی را انجام دهید، یا به‌عنوان برترین کاربر ماه تعیین شود و …)
 10. می‌توانید به مخاطب نقشه راه ارائه کنید. فرض کنیم شما در سایت خود چندین دوره آموزشی دارید. مخاطب گیج می‌شود که از کدام شروع کند و بر چه اساسی پیش رود. شما یک نقشه ارائه می‌کنید و کاربر باید بر اساس نقشه تعیین‌شده توسط شما دوره‌ها را بگذراند.
 11. برای دوره‌های خود انجمن (تالار گفتگو) ایجاد کنید. فردی که در دوره‌ای خاص عضو شود، به‌صورت اتوماتیک در انجمنی که شما تعیین می‌کنید عضو می‌شود. در این محیط کاربران تحت نظارت کامل شما می‌توانند گفتگو کنند، به سؤالات یکدیگر پاسخ دهند و باهم تعامل داشته باشند.
 12. امکان کوچینگ خصوصی، این قابلیت بخشی را برای هر کاربر (معمولاً در دوره‌های خصوصی یا گران‌قیمت) ایجاد می‌کند تا بتواند سؤالات خود را به شکل اختصاصی از مدرس دوره بپرسد و مدرس می‌تواند به‌صورت متن، ‌صوت یا ویدیو پاسخ دهد و حتی می‌توانید پاسخ‌ها و سؤالات اتوماتیکی را تعیین کنید که در این بخش برای مخاطبان بر اساس عملکرد آن‌ها ارسال شوند.
 13. امکان یادگیری گروهی، این قابلیت شبیه به شبکه‌های اجتماعی است، محیطی که کاربران می‌توانند نظرات و مطالب خود را منتشر کنند. یک محیط تعاملی است که سایت را از سوت‌وکوری خارج می‌کند.

 

این موارد فقط امکانات آموزشی LifterLMS  هستند، در کنار این موارد لیفتر ال ام اس امکانات بازاریابی و فروش بی‌نظیری در اختیار شما قرار می‌دهد.

امکانات بازاریابی و فروش LifterLMS چه هستند؟

 1. یک سیستم عضویت و فروش کامل دارید. شما می‌توانید بدون نیاز به هیچ پلاگین دیگری محصولات خود را به فروش برسانید.
 2. می‌توانید دوره‌های آموزشی خود را به‌صورت نقد و اقساط و باقیمت‌های مختلف ارائه دهید.
 3. مخاطب می‌تواند بخشی از دوره را به‌صورت آزمایشی سفارش دهد، مثلاً 3 روز یا یک هفته به محتوای شما دسترسی داشته باشد، بعد برای خرید تصمیم بگیرد.
 4. می‌توانید فروش ویژه با زمان‌بندی داشته باشید.
 5. می‌توانید برای عضویت‌های پولی سایت قیمت دوره‌ها را با تخفیف در نظر بگیرید.
 6. می‌توانید لینک‌های فروش مخفی ایجاد کنید. این قابلیت برای اجرای کمپین‌های همیشه‌سبز بسیار جذاب و کاربردی است. همچنین مثلاً با یک لینک مخفی قیمت متفاوت یا حتی رایگانی را برای افراد ایجاد کنید. یعنی دوره‌ای را که می‌فروشید با این لینک می‌توانند رایگان ثبت‌نام کنند.
 7. می‌توانید دوره‌هایی را مخفی کنید، مثلاً افرادی که در دوره‌های شما شرکت کرده‌اند، قرار است در یک دوره اختصاصی شرکت کنند،‌ این دوره مخفی فقط برای این گروه قابل‌دسترسی خواهد بود.
 8. صفحه فروش اختصاصی دوره، شما می‌توانید با صفحه سازهایی مانند المنتور یک صفحه حرفه‌ای برای دوره آموزشی خود بسازید و آن را با یک کلیک به‌عنوان صفحه فروش دوره انتخاب کنید. یعنی کاربرانی که هنوز دوره را نخریده‌اند، این صفحه را می‌بینند و افرادی که خرید کرده‌اند محتوای دوره را مشاهده می‌کنند.
 9. امکان پیش‌فروش دوره، شما می‌توانید دوره را پیش‌فروش کنید، یعنی یک بازه زمانی را برای ثبت‌نام قرار دهید و پس از پایان مهلت ثبت‌نام به‌صورت اتوماتیک بسته خواهد شد.
 10. می‌توانید کوپن تخفیف ایجاد کنید، با ثبت این کد کاربران با تخفیف در دوره ثبت‌نام کنند.
 11. می‌توانید کد ووچر ایجاد کنید.

کد ووچر  چیست؟ کدی است که با استفاده از آن کاربر  در مراحل ثبت‌نام می‌تواند در یک یا چند دوره به‌صورت اتوماتیک عضو شود. حتی کاربرانی که عضو هستند نیز می‌توانند با این کد در  بدون پرداخت هزینه در دوره‌ یا عضویتی پولی عضو شوند.

کد ووچر در lifterLMS چه کاربردی دارد؟  برای فروش دوره‌ها به‌صورت حضوری کاربرد دارد، مثلاً شما همایش، سمینار یا هر رویدادی به‌صورت حضوری دارید، می‌توانید با کد ووچر دوره‌های آنلاین را حضوری بفروشید. یعنی هزینه را نقدی دریافت می‌کنید و یک کد به مشری می‌دهید و یک دستورالعمل ساده که می‌تواند در دوره عضو شود. (کد ووچر می‌تواند یک بار صر باشد)
 1. امکان جذاب ارسال ایمیل اتوماتیک با LifterLMS : با این قابلیت می‌توانید بدون نیاز به سرویس‌های ایمیل مارکتینگ ایمیل‌های زمان‌بندی‌شده‌ای را به شرکت‌کنندگان دوره‌های خود ارسال کنید. این ایمیل‌ها می‌تواند بر اساس عملکرد کاربر نیز ارسال شود.
 2. امکان ارسال پیامک اتوماتیک (این قابلیت نیاز به پلاگین پریمیوم lifterLMS دارد): مشابه ایمیل، شما می‌توانید به مخاطبان خود پیامک‌های اتوماتیک ارسال کنید. مثلاً اگر درسی را کامل کرد، در آزمونی شرکت کرد،‌ دوره‌ای را به پایان رساند، یک یا چندین پیامک بر اساس زمان‌های دلخواه شما ارسال شود. این قابلیت در کمپین‌های فروش‌ بسیار کاربردی است.

عضویت پولی بسازید بدون هیچ پلاگین جانبی دیگری

یک امکان خاص: عضویت پولی (بدون نیاز به هیچ پلاگین دیگری در سایت خود سیستم عضویت پولی ایجاد کنید)

با این قابلیت قادر هستید که:

 1. در سایت خود عضویت‌های پولی ایجاد کنید. مثلاً عضویت طلایی، نقره‌ای، ویژه و …
 2. نوشته‌ها یا برگه‌های دلخواه خود را به عضویت خاصی اختصاص دهید، به‌طوری‌که فقط آن عضویت به آن مطالب دسترسی داشته باشند.
 3. دوره‌های آموزشی خود را برای عضویت‌های پولی باقیمت و شرایط پرداخت متفاوتی ارائه دهید.
 4. دوره‌های آموزشی را در قالب یک پکیج باقیمت ویژه به فروش برسانید. مثلاً شما سه دوره آموزشی مرتبط دارید، هر یک 200 هزار تومان، شما می‌توانید در قالب یک عضویت باقیمت مثلاً 490 هزار تومان بفروش برسانید. کاربر با خرید آن عضویت به‌صورت اتوماتیک در سه دوره‌ای عضو خواهد شد.

 

سرعت LifterLMS چگونه است؟

اولین ویژگی که باعث شد از LifterLMS استفاده کنم سرعت آن بود. من تقریباً همه پلاگین‌های LMS وردپرس را نصب کرده‌ام و آن‌ها را بررسی کرده‌ام. اکثر آن‌ها سرعت سایت را کاهش می‌دهند و در بعضی از موارد آنقدر سایت کند می‌شود که عملاً نمی‌توان از آن استفاده کرد. اما lifterLMS با مجموعه پلاگین‌های کامل آن (پلاگین‌های پریمیوم) از تست سرعت ما سربلند بیرون آمد.

با قالب astra بارگذاری سایت فقط 2.5 ثانیه طول کشید که برای یک هاست اشتراکی معمولی در ایران یک سرعت استثنایی و ایده‌آل است.
سرعت سایت با پلاگین LifterLMS و قالب استرا
سرعت سایت با پلاگین LifterLMS و قالب استرا

 

همچنین با قالب بادی باس که قالب نسبتاً سنگین‌تری است این زمان حدود 3.1 ثانیه بود.

 

سرعت سایت با پلاگین LifterLMS و قالب بادی باس
سرعت سایت با پلاگین LifterLMS و قالب بادی باس

 

این زمان برای سایت که حدود 37 پلاگین فعال دارد کمی بیشتر می‌شود (خُب طبیعی است تعداد زیادی پلاگین روی سایت نصب است) برای سایت ما زمان لود سایت 4.6 ثانیه است.

سرعت سایت با پلاگین LifterLMS و قالب جنه با 37 پلاگین
سرعت سایت با پلاگین LifterLMS و قالب جنه با 37 پلاگین

آیا LifterLMS رایگان است یا پولی؟

پلاگین lifterLMS یک پلاگین رایگان است که نسخه اصلی آن در مخزن وردپرس قرار دارد. می‌توانید نسخه اصلی این پلاگین را از اینجا دانلود کنید. نسخه اصلی مشکلاتی دارد از جمله:

 1. فارسی نیست
 2. واحد پولی تومان ندارد
 3. ظاهر ایمیل‌ها بد است
 4. امکان ارسال یک ایمیل و پیامک زمان‌بندی‌شده در روز وجود دارد نه بیشتر

ما در تیم کسبُ‌نت این مشکلات را بر طرف کردیم و امکانات جدیدی به آن اضافه کردیم

 1. فارسی‌سازی کامل پلاگین LifterLMS انجام شده است
 2. واحد پولی تومان اضافه شده است
 3. ظاهر ایمیل‌ها اصلاح شده است و برای وب فارسی قابل قبول‌تر شده است
 4. امکان ارسال ایمیل‌ها، پیامک‌ها، نوتیفیکیشن‌ها و حتی گواهی‌نامه‌های زمان‌بندی اضافه شده است

دانلود رایگان پلاگین LifterLMS فارسی

برای دانلود پلاگین LifterLMS با ویژگی‌هایی که ذکر شد روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین یک دوره ویدیویی آموزشی نیز قرار داده‌ایم که می‌توانید از آن استفاده کنید و سایتتان را به امکاناتی بی‌نظیر مجهز کنید.

دانلود رایگان پلاگین LifterLMS فارسی

نیاز است در صفحه‌ای که وارد شدید عضو شوید، نسخه‌ای از پلاگین به ایمیل شما ارسال می‌شود

 

 

 

مقالات مرتبط

چگونه وبینار یا کلاس آنلاین برگزار کنیم؟ بدون پرداخت هزینه‌های دلاری!(+1 ترفند جالب)

وبینار و کلاس آنلاین روز به روز در ایران بیشتر رایج می‌شوند. در این مقاله به 26 پرسش درباره اینکه چگونه یک وبینار یا کلاس آنلاین برگزار کنیم پاسخ داده شده است.

گفتگو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام
   روز خوش
   تنها پلاگینی که در این مورد کار می کنه، پلاگینی است که ما در بسته سری سایت آموزشی اتوماتیک قرار داده ایم.
   این پلاگین برای حالت اقساطی و عضویت پولی به درستی کار می کند.
   از لینک زیر می توانید اطلاعات بیشتری درباره این بسته به دست آورید:
   http://kasbonet.com/lms

 1. سلام . تشکر از شما . روی راه اندازی دوره ساز که کلیک میکنم میگه *متاسفانه شما اجازه‌ی بازدید از این صفحه را ندارید.*
  با اینکه دسترسی کامل دارم .

  1. سلام
   تا الان چنین مشکلی را ندیدم
   می تونید از بخش پشتیبانی تیکت بزنید و اطلاعات وردپرس و هاست را بفرستید تا بررسی کنیم

 2. سلام
  ممنون از سایت خوبتون. مطالب خیلی مفیدی دارید
  یه سوال داشتم
  چطوری میتونم توی لیفتر یه بانک سوال داشته باشم؟
  یعنی مثلا برای یه آزمون 20 تا سوال داشته باشم ولی موقع آزمون گرفتن از هر نفر بصورت رندوم فقط 15 تا سوال از اون 20 تا رو نمایش بده؟
  لرن دش یه همچین امکانی رو داره ولی با لیفتر بلد نیستم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام
   خوشحالم که براتون مفید بوده
   در لیفتر اگر نحوه ساخت آزمون را بدانید هم برای آزمون ها امکان استفاده از آزمون‌های موجود وجود دارد و هم هنگام ایجاد سوال می‌توانید از سوالات موجود استفاده کنید. البته متاسفانه هنوز دسته بندی برای سوالات وجود ندارد. (در زمینه ایجاد بانک سوالات لرن دش دسته بندی بهتری دارد اما لیفتر هم با وجود جستجوی ایجکس از سوالاتی که قبلاْ ایجاد شدند تا حد زیادی این مشکل را بر طرف کرده است)

 3. سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون، خیلی سایت خوبی دارید
  یه سوال درباره آزمونهای لیفتر داشتم
  چطوری میتونم با لیفتر یه بانک سوال بسازم؟ یعنی برای یه دوره مثلا 20 تا سوال داشته باشم ولی برای هر نفر بصورت رندوم فقط 15 تا از اون سوالارو نمایش بده؟
  این امکان و لرن دش داره ولی تو لیفتر نمیدونم چجوریه.

 4. سلام به شما آقای پورخالقی
  یه سوال

  شما چطور دوره‌های lifter رو وارد فروشگاه کردین؟ یعنی این آدرس: kasbonet.com/shop
  این امکان رو lms ها می‌دن؟

  سپاس پیشاپیش

 5. سلام خسته نباشید من می خوام از این افزونه استفاده کنم ولی ساختار اصلی سایتم صفحات ووکامرس باشه و فقط دوره ها و سرفصل ها از داخل این افزونه فراخونی بشه داخل صفحه ووکامرس مثل سرفصل های دروس توی سایت فرانش ایا با این افزونه میتونم این کار و کنم؟

  1. سلام
   با پلاگین هماهنگ کننده ووکامرس lifterLMS قابل اجرا است (این پلاگین رایگان نیست و قیمت آن 99 دلار است)
   یعنی دوره در قالب یک محصول ووکامرسی فروخته می‌شود.
   برای نمایش سرفصل و اطلاعات دوره نیز می‌توان از شرتکدهای ویژه این کار استفاده کرد.
   در بسته سری سایت آموزشی اتوماتیک کار با شرتکدها و هماهنگ کننده ووکامرس آموزش داده شده است.
   ضمناً پلاگین‌های مورد نیاز شمااز جمله هماهنگ‌کننده ووکامرس lifterLMS به همراه چندین گزینه دیگر نیز در بسته قرار داده شده است.
   با احترام
   کسبُ‌نت

 6. سلام و وقت‌بخیر

  اگه این پلاگین رو نصب کنیم و بعد آپدیتی از این پلاگین ارائه بشه، چیکار باید بکنیم!؟

  سپاس از همه زحمات شما

به مناسبت روز پدر تخفیف ویژه اتومارکتینگ تا سه‌شنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۹ تمدید شد🎉

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
گفتگو در واتساپ
1
نیاز به کمک دارید؟
Scan the code
سلام👋
وقت بخیر
در خدمتتان هستم