Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

3 اشتباه در طراحی سایت که به از دست دادن 93 درصد مشتریانتان منجر می شود

 

در بسیاری از کسب و کار ها  شخص برای ورود به حوزه آنلاین طراحی سایتش را به شرکت های طراح واگذار می کند.

در 80 درصد موارد شرکت های طراح سایت افرادی هستند که به کدنویسی مسلط هستند و طرح شما را مطابق خواسته شما اجرا می کنند اما یک نکته در این طراحی رعایت نشده است و این نکته این است که اغلب طراحان سایت 3 اشتباه بزرگ را در طراحی خود انجام می دهند که همین نکات به ظاهر ساده بسیاری از مشتریان شما را فراری می دهد.

اگر ما در سایت خود از گرافیک نامناسب و رنگ های زیادی استفاده کنیم مخاطبان ما اعتماد کمتری به سایت ما خواهند داشت.

اگر UX  را نا دیده بگیریم و درباره آن چیزی ندانیم دیر یا زود محکوم به شکست خواهیم بود و نمی توانیم انتظار فروش زیادی از سایت خود داشته باشیم.

 

و دست آخر  اگر فرآیند استفاده و خرید از سایت ما سخت باشد مطمئنا مشتریان ما از سایت های رقیب ما خرید خواهند کرد و این هم یعنی شکست ما…

 

1- گرافیک

گرافیک شامل کلیه رنگ ها و تصاویر، شکل ها و حتی فونت های مورد استفاده در سایت ما می باشد.

هدف از استفاده از گرافیک کمک به انتقال پیام بازار یابی ما می باشد.

اگر ما در سایت خود از رنگ های زیادی استفاده کنیم و رابطه ای بین کسب و کار ما و این رنگ ها نباشد اغلب باعث بی اعتمادی افراد به سایت ما می شود.

و بی اعتمادی مخاطبان یعنی فروش کمتر.

پس در سایت خود از تصاویر و رنگ های مناسبی استفاده کنید. سعی کنید درباره هارمونی رنگ ها بیشتر بدانید و همچنین از رنگ های مناسب با کسب و کارتان در سایت خود استفاده کنید.

 

یک بار دیگر تاکید می کنم گرافیک یک وبسایت نقش بسیار زیادی در اعتمادسازی مخاطبان دارد پس روی آن وقت بگذارید.

راهکار پیشنهادی من این است تا حد امکان سایت خود را ساده کنید و از رنگ های کمتری استفاده کنید.

همچنین می توانید به سایت های حرفه ای دنیا مراجعه کنید و از این سایت ها الگوبردای مناسبی انجام دهیم. یکی از سایت های حرفه ای سایت اپل است. آن را ببیند و در سایت خود اصلاحاتی انجام دهید.

 

apple site- اسکن توسط کسب‌نت
apple site- اسکن توسط کسب‌نت

 

 

2- UX

UX به رفتارها، احساسات و حالت های کاربران گفته می شود که در زمان استفاده از یک سیستم خاص یا محصول در آنها رخ می دهد. تجربه کاربران می تواند تمامی عواطف، اعتقادات، مزیت ها، پاسخ های فیزیکی و روانی، رفتارها و اجراها قبل از زمان استفاده، در زمان استفاده از سایت و بعد از آن را در بر بگیرد.

بنابراین یکی از وظایف مهم طراحان سایت در زمان طراحی، ایجاد محیطی زیبا برای کاربران می باشد. به طوری که به احساسات و هیجانات کاربران توجه ویژه شود.

سایت باید به گونه ای طراحی شود که احساسات کاربر را درگیر خود کند.

حال این دو سناریو را در نظر بگیرید:

گاهی اوقات وارد وبسایتی می شوید و در کمتر از 5 ثانیه آن را می بندید. یکی از دلایل همین ux یا طراحی تجربه کاربری نامناسب باشد.

در عوض در بعضی از وب سایت ها به گونه ای روی این مورد کار شده است که از بودن در آن سایت لذت می برید و دقیقا می دانید این سایت بهترین گزینه برای شما است.

 

البته UX به صورت کلی بسیار فراتر از بحث طراحی سایت است و به عنوان مثال زمانی که شما از سایتی محصولی را سفارش می دهید و آن بسیار سریع تحویل شما می گردد به این معناست که UX خوبی وجود داشته است.

ui& ux -تجربه کاربری- کسب‌نت

 

 

3- پیچیدگی کار با سایت

هر مقدار کار با سایت سخت تر باشد افراد زودتر سایت شما را ترک می کنند. برای مثال شخص به دنبال بخش جستجوی سایت شماست و آن را پیدا نمی کند.

یا برای دسترسی به مطلب جستجو شده حتما باید در سایت عضو شود.

یا فرایند خرید پیچیده است و بسیاری از موارد دیگر …

سعی کنید تمام کارها به ساده ترین شکل ممکن صورت گیرد. تا حد ممکن فرآیند خرید بیش از سه مرحله نداشته باشد.

جالب است بدانید سایت آمازون فرآیند خرید با یک کلیک را برای کاربران خود در کیندل فراهم کرده است.

پس با توجه به کم حوصله بودن کاربران در سطح وب سعی کنید تمام فرآیند ها به ساده ترین شکل ممکن صورت گیرد.

دسته بندی مناسب مطالب و محصولات سایت و همچنین فیلتر های مناسب کمک زیادی به کاربران وبسایت شما می کند.

 

نکته مهم دیگر این است که حتما برای کاربران تازه وارد برنامه ویژه ای داشته باشید و سعی کنید کاربران مطابق خواسته شما روی مواردی خاص کلیک کنند و حتما برنامه ای مناسب برای شان داشته باشید تا ایمیل شان (هر نوع اطلاعات تماس مخاطب متناسب با کسب و کار شما) را دریافت کنید. این مورد را در مقاله ای دیگر به صورت کامل تری توضیح دادم ” پاسخ 5 سئوال درباره تبدیل کردن بازدید کنندگان سایت به مشتری”  می توانید به این مقاله مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری به دست آورید.

پس ساده سازی فرآیندها باعث می شود احتمال خرید از سایت شما بیشتر شود.

 

نتیجه گیری:

سایتی که سه مورد گرافیک مناسب، UX مناسب و سادگی استفاده را نداشته باشد نمی تواند فروش قابل قبولی داشته باشد و شاید حتی هیچ فروشی نداشته باشد. پس با راهکارهایی کاملا ساده می توانید تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید و شاهد تغییراتی در سایت خود باشید.

 

شاید کم کردن رنگ های استفاده شده در سایت شما و یا استفاده از تصاویر با کیفیت تر از محصول گام ساده ای برای اصلاح گرافیک سایت شما باشد.

توجه بیشتر به کاربر و تجربه استفاده کاربر از سایت شما می تواند در این اینجا خلاصه شود که کاری کنیم تا کاربر از حضور در سایت ما لذت ببرد و این امکان پذیر نیست مگر با شناخت دقیق کاربر و ارزش های او.

اگر ارزش های مخاطبان خود را بدانید بسیار راحت تر می توانید تجربه کاربری بی نظیری را در سایت خود برای آن ها آماده کنید.

برای سادگی فرآیند های هم در گام اول می توانید دسته بندی های مطالب و محصولات خود را بهبود دهید و مواردی چون عضویت در سایت، جستجو و خرید در سایت را ساده تر کنید. مثلا برای عضویت در سایت فقط ایمیل شخص را بگیرید. همین مورد می تواند نرخ تبدیل بازدید کننده به اعضای سایتتان را افزایش دهد.

 

پس همین حالا دست به کار شوید و سایتتان را مطابق میل مخاطبان خود بهینه کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب‌وکار اینترنتی خود را بسازید+ آموزش ویدیویی+ دستورالعمل‌ها

چگونه در 4 روز یک کسب‌وکار اینترنتی را راه اندازی کنیم؟ + روش‌های برای افزایش ترافیک و فروش سایت شما

ویدیوها به ایمیل شما ارسال می‌شود

نظرات بعضی از شرکت‌کنندگان

آقای عبدالرحیمی
Read More
سلام بسیار عالی و کاربردی توضیح داده‌اید در وضعیت اقتصادی بد، کسب و کارهای اینترنتی بسیار مفید است و خصوصا برای جوانان که بسیار پر انرژی هستند اگر با یک استراتژی مشخص و دقیق پیش بروند و یک راهنمای خوب داشته باشند موفقیت کسب و کارشان تضمین شده خواهد بود. این دوره هم استراتژی را مشخص می‌کند و هم یک راهنمایی عالی ارائه میدهد.
آقای انصاری
Read More
من دوره های متعدد و زیادی رو پیش اساتید و آکادمی های بزرگ کشور و حضوری و آنلاین شرکت نموده ام .البته اونم طی 3 سال و نیم و نحوه و آموزشها هم خوب و دقیق بودن با آزمون و خطاها ،خسته کننده و بدون نقشه راه ،حتی بعد از اتمام دوره گیج و سردرگم که من الان چیکار کنم ، اما استراتژی و نحوه ی اجرای عملی کردن و آسان و سریع و کوتاه با هدف مشخصی که از اول راه در این دوره میپردازن و اینکه آموزشها در قسمت های کوچک و قابل دسترسی به نیاز ،و اینکه دقیق متوجه میشی که در چه قسمتی از ساخت کسب و کارت هستی . این مجموعه و دروس آنلاین دوره رایگان که موقت رایگان هستش) و( بخش دوره ۱ ساله راه اندازی کسب ماشین اینترنتی پولساز) واقعا عالی هستش ، من دوره های چند میلیونی زیادی رو پرداخت کردم از یک ۱ تومان تا چهار و خوردی طی این چند سال اما دست بر نداشتم. و باز شروع کردم به نحوه آموزش رایگان استاد پور خالقی عزیز و منو باز به مسیر برگردوندن با نحوه آموزشتون.
خانم صمدی
Read More
سلام. واقعا دوره ی رایگان شما عالی بوده. بیان فوق العاده ساده و در عین حال حرفه ای داشتید. و خیلی راحت همه متوجه آموزش شما میشن. خسته نباشید میگم به شما استاد عزیز.
خانم ابراهیمی
خانم ابراهیمی
Read More
واقعا آموزش هاتون بسیار عالی و توضیحاتتون بسیار کاربردی بود. با کمک آموزش های شما توانستم سایت خود را راه اندازی کنم
Previous
Next
به بالای صفحه بردن
small_c_popup.png

سوالی درباره خرید محصولات کسبُ‌نت دارید؟ از مشاوره رایگان استفاده کنید!

اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم!